Çanakkale Web Haber

İNSANIN HAYAT HİKÂYESİ ONUN İNANÇLARI VE TELAŞLARININ HİKÂYESİDİR

  • İNSANIN HAYAT HİKÂYESİ ONUN İNANÇLARI VE TELAŞLARININ HİKÂYESİDİR
Yaşam
12 Şubat 2020

İNSANIN HAYAT HİKÂYESİ ONUN İNANÇLARI VE TELAŞLARININ HİKÂYESİDİR

“Eğer bir şeyi sevmiyorsanız onu değiştirin. Eğer değiştiremiyorsanız, düşünce şeklinizi değiştirin.”

Bilmemiz gereken şu ki,mutluluk inancı felaket inancının yaratıcısıdır. Mutluluk inancı aynı zamanda mutsuzluk inancının da sebebidir. Şunu idrak etmeliyiz ki, bir zenci de bir sarışın ve mavi gözlü kadar güzel ve sevimlidir. Yargılamadan güzelliği görebiliriz. Dünyanın aydınlık bir tarafı olduğu gibi karanlık tarafı da var. Bu dikotomide biz sürekli kendimize iyi ve kötü,kirli ve temiz, olumlu ve olumsuzluklar gördük. Bu görme biçiminden nasıl çıkabiliriz. Nasıl dünyayı yorumsuz, olduğu gibi görebilir, dinleyebilir ve ona dokunabiliriz.
Hüküm vermemek/yargılamamak için her şeyi eşit sevmeliyiz. Aydınlık yol gösteriyor, karanlık ise yıldızları. Eğer karanlığa bu açıdan bakabilirsek, onun da kendi güzellikleri olduğunu fark edebiliriz.
Karanlık şeytana ait değildir. Gerçek şu ki, şeytan o kadar çaresizdir ki, hiçbir şeye sahip değildir. Ve biz bütün kötülükleri, karanlık, siyah ve olumsuz şeyleri şeytana atfediyoruz. Böylece onu bir varlık olarak biz tanımlıyoruz.
Zihnin büyük bir gücü var. Başarıya ulaşmak için yılmadan pratik yapmaya/denemeye devam edin. Eğer kazanamazsanız tekrar deneyin. Yenilmek fikrini aklınızdan atın/çıkarın. Yenilmek sadece yaptığımız şeyin geri bildirimidir/ sonucudur. Kazananların hedefi ve bildiği tek şey kazanmaktır. Eğer doğru yoldaysanız, kaç defa düşüp kalktığınızın veya yenildiğinizin bir önemi yoktur.

Çanakkale Yoga Eğitmeni
Cem Batur
cembaturyoga@gmail.com
Türkçeleştiren : Prof.Dr.Sıdıka Yılmaz

Etiketler: 
düşünce şekli