Çanakkale Web Haber

ÜZEN’ DEN DARDANEL’E DESTEK AÇIKLAMASI

  • ÜZEN’ DEN DARDANEL’E DESTEK AÇIKLAMASI
Gündem
25 Şubat 2021

ÜZEN’ DEN DARDANEL’E DESTEK AÇIKLAMASI

“Balık Bilmezse Halik Bilir”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen Bir süreden buyana Çanakkale’nin Dünya Markası olan Dardanel’e yönelik linç girişimlerine Karşı yaptığı açıklama ile Dardanel’e destek çıktı. Üzen açıklamasında “Dardanel; Sudan çıkmış balığa dönen Pandemi ekonomisinde; üretimi % 50, istihdamı % 30 artırdı. Ülkemize bağışlarıyla, kadınımıza istihdamıyla katkı sağladı. 1984’ten beri kaliteli hammaddeyle, sağlıklı ve hijyenik üretim yapıyor. Tüm aşamalarında dünya gıda mevzuatı kurallarına uyuyor.” dedi.

TONLA BALIK TÜKETİLİYORSA, SEBEBİ VAR

Açıklamada İnsanımız; algı sahnesine değil, yediği gıdasına bakıyor. Tüketici tonla balık tüketiyor, çünkü Dardanel Ton’a güveniyor.” diğen Üzen “Onunla ilgili yaratılmaya çalışılan algıya en iyi cevabı ise, fiyatı en çok artan ilk 20 hisse arasında girmesini sağlayan tüketici vermiştir. Gıda değerini en fazla artıran 3. şirket olmasını sağlayan araştırmacılar vermiştir. Dünyada ilk 3’ü hedefleyen DARDANEL’i, üç beş kişi ve kuruluşun algı operasyonu etkileyemeyecektir.” ifadelerine yer verdi.

DARDANEL DE FIRTINALI DENİZLERDEN GEÇTİ

Dardanel’in fırtınalı denizleri hasarsız aştığının da altını çizen Üzen Lakin Dardanel, okyanusun lezzetini, sağlıkla, hijyenle, tazelikle soframıza sunandır. İlklerinin öncüsü, alanının zirvesi, Çanakkale’nin dünya markasıdır. Ona güven duyan bizler; Sayın Niyazi Önen ve Sayın Mehmet Önen başta olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, varlıklarıyla ve üretimleriyle gurur duyuyoruz.” dedi.

Etiketler: 
ÜZEN’ DEN DARDANEL’E DESTEK AÇIKLAMASI
Çanakkale Ticaret Borsası başkanı Kaya Üzen