Çanakkale Web Haber

ÜZEN AYVACIK JEOTERMAL SERA OSB TOPLANTISINA KATILDI

  • ÜZEN AYVACIK JEOTERMAL SERA OSB TOPLANTISINA KATILDI
Gündem
26 Şubat 2021

ÜZEN AYVACIK JEOTERMAL SERA OSB TOPLANTISINA KATILDI

Çanakkale Ayvacık ilçesinde kurulması planlanan Jeotermal Sera Organize Sanayi Bölgesi toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Daire Başkanı Deniz Oruç Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Mutlu Yaşar ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan İskender ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi hazır bulundu.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PROJELERİNDEN BİRİ AYVACIK’TA HAYAT BULACAK

Ayvacık Sera OSB toplantısı hakkında değerlendirmede bulunan Başkan S.Kaya Üzen; “Yenilenebilir ve sürdürülebilir özellikleriyle jeotermal enerji, tarım ve enerji sektörü için önemli bir kaynak. Ayvacık Jeotermal Kaynaklı Sera OSB İle hem bölgede yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması sağlanacak hem de bölgede kurulacak modern teknolojik seralar ile seracılık faaliyetleri ivme kazanacak. Bugün burada Tarım ve Orman Bakanlığı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Daire Başkanımız Deniz Oruç ile birlikte çok büyük bir projenin kalp atışlarını hep birlikte dinledik. Ayvacık ilçesi Tuzla bölgesinde gerekli altyapı çalışmaları tamamlanması ile faaliyete geçecek Jeotermal Enerji ile Isıtmalı Sera OSB, tarım ürünlerimizin ihracatına ivme kazandırarak uygun fiyatlı tarım ürünlerini de tüketicimize ulaştıracaktır” dedi.

Etiketler: 
ÜZEN AYVACIK JEOTERMAL SERA OSB TOPLANTISINA KATILDI