Çanakkale Web Haber

URAL “AK PARTİ ENTRİKA ÇEVİRMEYİ SİYASET ZANNEDİYOR”

  • URAL “AK PARTİ ENTRİKA ÇEVİRMEYİ SİYASET ZANNEDİYOR”
Gündem
12 Nisan 2021

URAL “AK PARTİ ENTRİKA ÇEVİRMEYİ SİYASET ZANNEDİYOR”

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural CHP İl Binasında basın toplantısı düzenledi. Ural düzenlediği basın toplantısında eleştiri oklarını AK Parti Çanakkale il teşkilatına dolayısı ile AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a yöneltti. AK Parti İl Başkanı Naim Maskas’ ta kısa bir süre önce basın toplantısı düzenlemiş ve CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’ı eleştirmişti. Düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin çaresiz siyasetine Çanakkale il teşkilatının da katıldığını ifade eden Ural “AK Parti Entrika Çevirmeyi Siyaset Zannediyor” dedi.

KUMPASÇILIKLARINI MARİFETMİŞ GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı  Metin Ümit Ural CHP İl Binası toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında AK Partiyi siyasette entrika çevirmek ile şuçladı. Ülkenin gerçek gündeminden uzaklaşması için suni gündemler yaratma konusunda AK Partinin çok ciddi çalıştığın ı ifadede edene Ural bu politikaya partinin Çanakkale teşkilatının da uyum gösterdiğini söyledi. Ural basın toplantısındaki açıklamada “İktidar partisinin tüm Türkiye’de çaresizce sürdürdüğü gündemi saptırma, toplumun gerçek sorunlarını çözmek yerine başka partilerle uğraşma sığlığı, Çanakkale il teşkilatı tarafından da sürdürülmektedir. AKP il teşkilatı, kumpasçılıklarını marifetmiş gibi sergilemekten çekinmeyecek kadar siyaseten yitik, bitik noktaya geldiğini ilana devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi hakkında kimsenin bize, hele hele topluma akıl vermesi haddine değildir. Zira Cumhuriyet Halk Partisinde her süreç şeffaf ve tüm topluma hesap verebilir şekilde ilerler. Biz, kurucu kadrolarının bile terk ettiği AKP’yi ve Ülkemizi nasıl bu hale getirdiğini AKP’den koşarak uzaklaşan isimlerden dinleyerek değil; sokaktan, esnaftan, işçiden, işsizden, memurdan, gelecekleri çalınan öğrencilerden dinleyip görüyoruz. Çanakkale' lilerden tamamen kopmuş, genel merkezden pişirilip gönderilen operasyonlarla son çırpınışlarını yapan AKP’nin il yöneticilerinin hala siyaset yapma arzusu varsa; CHP’yle uğraşacakları vakti kentimizde her gün çığ gibi artan devren kiralık, devren satılık iş yeri ilanlarına bakmaya ayırsınlar! Sokağa çıkacak yüzleri varsa, evini geçindirmeye çalışan babalarla, çocuk okutmaya çalışan analarla, geleceklerini çaldıkları gençlerle çıkıp konuşsunlar!” dedi.

YAPILAN KİRLİ SİYASETİ ÇANAKKALE UNUTMAYACAK

Ural basın toplantısının devamında AK Parti’nin Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bile siyasete alet edecek kadar kirli bir siyaset devam ettirmeye çalıştığına dikkate çekerek “Ülkemizin ve Partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini siyasi kumpaslarına kılıf olarak kullanabilme cüretini gösterebilecek kadar şirazesini yitirmiş olup, toplumu  Atatürk’e karşı kışkırtanlarla beraber saf tutmaya başlayanları unutmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasi, şeffaflık, katılımcılık için direnirken; seçim kaybedince demokrasi hazımsızlığıyla terör örgütü liderinden medet umar hale gelenlerle el sıkışanları,  Kadınların toplumdaki konumunu erkeklerle eşit kılan, seçme seçilme hakkını kazandıran Atatürk’ün kurduğu partiye mesnetsiz ithamlarda bulunup; kadınlar her gün katledilirken İstanbul Sözleşmesini yok ederek kadınları şiddetin karşısında korumasız bırakanların yanına geçenleri unutmayacaktır. Gayri meşru engelleme girişimlerinize rağmen 128 Milyar dolar nerede diye sormaya devam edeceğiz. Çünkü bu bizim demokratik görev ve sorumluluğumuzdur. Bu soru karşısında sessiz kalanları bu şehrin insanları unutmayacaktır. Bu siyaseti kendimize de şehrimize de güzel Ülkemize de yakıştırmadık; yakıştırmıyoruz! Kendisine ve Ülkemize bu siyaseti yakıştıranları, toplumun er ya da geç siyasetin mezarlığına gömdüğünü çok iyi biliyoruz. Ülkemizin tarihiyle eşit olan Partimizin tarihi, ilkeleriyle yürümüş ve gerekirse bunun bedelini de ödemiş onlarca örnekle doludur.” dedi.

AK PARTİ HER FIRSATTA DARBE ÇIĞIRTKANLIĞI YAPIYOR

Ural basın toplantısındaki açıklamasının devamında Emekli Amirallerin Montrö sözleşmesi ile ilgili açıklamalarının “ Emekli Amiraller Darbe yapacaklar” olarak anlaşılarak lanse edildiğine de dikkat çekerek  Emekli Amiraller mesleği itibariyle denizci olmaları nedeniyle, Montrö sözleşmesinin fesh edilmesinin ülkemizin yararına olmayacağını bir açıklama ile duyurdular. Amirallerin mektubunu darbe çığırtkanlığı üzerinden bastırmak olsa olsa AKP ye mahsusu bir özelliktir. Demokratik siyasete darbe yapmak konusunda oldukça usta olanların, bir bilgilendirme notu üzerinden  bir hezeyan yaratması, siyasal İslam’ın  yapısına uygun bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. AKP hayvanat bahçelerindeki aslanların yüksek sesle kükremelerini dahi bu ses darbenin ayak sesidir, diyerek bir gündem yaratmaktan asla çekinmez. Yapısında ahlaki değerler olmayan bir anlayışa karşı; ikircikli davranmak bu ülkenin menfaatine değildir. Önemli olan gündemi istediği gibi belirleme alışkanlığı kazanan bir anlayışa karşı dik durabilmektir.” dedi.

SORUNLARA ÇÖZÜM BULUN

AK Parti iktidarının sürekli suni gündemler ile ülkeyi yönetmeye ve algı yaratmaya çalışarak halk gerçek gündemden uzaklaştırmak istediğini ifade ederek “CHP’ye laf yetiştirme yarışını bırakın; kürsülere,  esnafın, gençlerin, kadınların sorunlarına çözümle çıkın. Ülkemizin geleceğine dair umut olacak tek bir söz üretemeyen, söyleyecek tek bir kelimesi dahi kalmamış, çürümüş bir siyasetin gürültüsüne Çanakkale'mizin de ülkemizin de ihtiyacı yok ! Ülkeyi yönetemiyorsunuz. Kendi partinizi bir arada tutamıyorsunuz. Asırlık çınar CHP’ye akıl vermek size mi kaldı ! 

ENTRTİKA ÇEVİRMEYİ SİYASET ZANNEDİYORLAR

Ural açıklamasını şu cümleler ile noktaladı. “Elinize abaküs alıp Cumhuriyet Halk Partilileri tek tek sayacak hale gelmeniz, biliyoruz ki bu kentin sosyal demokrat, dürüst, ilkeli insanlarına olan hazımsızlığınızdandır. Yıllardır göremediniz ki bu kentte siz çirkinleştikçe bu kenti kendinizden soğuttunuz,  hezimet üstüne hezimet aldınız. Entrika çevirmeyi siyaset sanmaya devam ettikçe de yenilmeye devam edeceksiniz. Fakat şundan da eminiz ki, önümüzdeki ilk seçim sizin son yenilginiz olacak! Gidiyorsunuz! Kumpaslarla harcayacağınız vakti, siyaset üretmeye harcasaydınız edineceğiniz siyasi tecrübe, sonunuzun yaklaştığını görmenizi sağlardı. Fakat gözleriniz kör, kulaklarınız sağır! Biz gücümüzü toplumdan, bu kentin insanlarından alıyoruz. Siz ise zayıflığınızı örtmek    için entrika, yalan, dolan, iftira peşinde koşmaktan hala vazgeçmiyorsunuz! Tarih gösteriyor ki; Tek derdi koltuk ve rant olanları; siyasi ahlaktan nasibini almamışları; kumpaslarla, entrikalarla milletin karşısına çıkanları millet affetmiyor! Sözlerime burada son vermeden önce, bir yılı aşkın bir süreden beri pandemiyle mücadelede bizlere fedakârca hizmet vermeye çalışan tüm sağlık emekçilerinin önünde bir defa daha saygıyla eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Etiketler: 
URAL “AK PARTİ ENTRİKA ÇEVİRMEYİ SİYASET ZANNEDİYOR”