Çanakkale Web Haber

CHP URAL VE YÖNETİMİNDEN ÇANAKKALE GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET

  • CHP URAL VE YÖNETİMİNDEN ÇANAKKALE GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET
Gündem
08 Ocak 2021

CHP URAL VE YÖNETİMİNDEN ÇANAKKALE GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, İl ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü “nedeni ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettiler.

BASININ ÖZGÜR VE TARAFSIZ OLMASI LAZIM

Her yıl 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanıyor. 1961 yılında basın çalışanlarının haklarını güvence altına alan Basın Kanunu'nun yürürlüğe girmiş bu tarihten sonrada her  10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanıyor.  Çanakkale’ de 10 Ocak günün anlam ve önemi ile ilgili Çanakkale Gazeteciler Cemmiyeti tarafından düzenlenen etkinliklerinde Coronavirüs salgını nedeni ile gerçekleştirilemedi. Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural ve beraberindeki heyet 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile Çanakkale Gazeteciler Cemmiyeti Başkanı Hafize Akıncı ve yönetimini Cemmiyet binasında ziyaret etti. Ziyarette Cemiyet Başkanı Hafize Akıncı ile bir araya gelen Metin Ümit Ural ilk olarak Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı ve tüm basın emekçilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. CHP İl ve merkez ilçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı  ziyarette  konuşma yapan Ural “Basın bizim için çok önemli bir değer.  Gazeteler ilk çıktığında ben Yenice’de ilkokul okuyordum.  Ondan sonra ortaokul üniversite ve iş hayatım derken hep şunu gördüm.  Aslında basının özgür ve tarafsız olması lazım. Basının tamamen doğru haber yapması lazım.  Basının hiçbir zaman kamçılayan değil, toparlayan olması lazım.  En önce ise doğru bilgi vermesi lazım. Bu konuda basın mensuplarına büyük görevler düşüyor” dedi.

CEMİYET OLARAK ÇANAKKALE BASINININ ÖZGÜR VE TARAFSIZ OLMASINI SAVUNUYORUZ

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı “Her zaman basının özgür ve tarafsız olmasını savunuyoruz. Basın Mensubu haklarının gündeme geldiği ve hatırlandığı 10 Ocak inşallah buna vesile olur” dedi.  Ziyarette Çanakkale’ de basının birleşmesi durumu bir türlü gerçekleşmiyor tespitine Akıncı “ Maalesef bu konuda bir birliktelik sağlanamıyor. Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti olarak her yıl düzenlediğimiz ama bu yıl Pandemi nedeni ile düzenleyemediğimiz etkinlik ve geleneksel gala yemeğimiz var. Bu etkinlik ve gala yemeğimize Çanakkale bulunan tüm gazetecilere bizzat cemmiyet başkanı olarak telefon açarak davet etmemize rağmen maalesef bu etkinlik ve gala yemeğine katılım olmuyor. Bu konuda elimizden geleni yapsak’ ta maalesef bir birlikteliğe gidecek, bir bütünlüğe gidecek adımlar Çanakkale basını için atılamıyor.” dedi. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Merkez İlçe Başkanlığı heyeti karşılıklı gündem değerlendirmesinin ardından ziyaret son buldu.

Etiketler: 
CHP URAL VE YÖNETİMİNDEN ÇANAKKALE GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural
çanakkale gazeteciler cemmiyeti başkanı hafize akıncı