Çanakkale Web Haber

CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ

  • CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ
  • CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ
  • CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ
Gündem
09 Temmuz 2021

CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ

Çanakkale İl Genel Meclisi Temmuz ayı 5. Bileşimi 1. Oturumunda olaylar yaşandı. Meclis toplantısında önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek' e ait merkez Ulupinar mevkiindeki arazi için Eko turizm imar plan değişikliği maddesi oylanarak AK Partili ve MHP' nin oyları ile red edildi. Ardından da CHP' li meclis üyeleri Meclis Başkanı Nejat Önder tarafından meclis gündemine ilave edilen gündem maddelerini " Bu gündem maddelerinin raporları hazırlanmamışken bu maddeleri görüşltürülme baskısını kabul etmiuyoruz" diyerek meclis salonunu tek ettiler.

CHP MİLLEVEKİLİ ERKEK' E İL GENEL MECLİSİ' NDEN KÖTÜ HABER

Çanakkale İl Genel Meclisi Temmuz ayı 5. Bileşimi 1. Oturumunda olaylar yaşandı. Meclis toplantısında önce CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek' e ait merkez Ulupınar mevkiindeki arazi için Eko turizm imar plan değişikliği ile itirazlarin rededilmesi yönünde karar alan komisyon raporu AK Parti ve MHP' li İl Genel Meclisi üyelerinin oyları ile red edildi. Bu madenin oylaması defalarca terkarlanmasına rahmen sonuç degişmedi. Erkek' in Eko Turizm ile ilgili başvurusuna yapılan itirazların red edilmesine ilişkin komisyon raporu 16 Evet 17 Hayır ve 1 çekimser oy ile red edildi. muharrem Erkek' Il genel Mdclisinin kararını ya mahkemeye tasıyacak yada yeni bir başvuru yapacak.

CHP' Lİ MECLİS ÜYELERİ SALONU TERK ETTİ

İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder' in Meclis gündemine eklediği maddeler tartışma yarattı. Meclis Başkanı Nejat Önder' in Meclis Gündemine ilave ettiği maddelerin görüşülmesine geçildiğinde CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Avukat Güneş Pehlivan söz alarak CHP olarak raporları hazırlanmamış gündem maddelerini oylamayacaklarını ifade ederek " Meclis başkanı tarafından gündeme ilave edelen maddeler konusunda henüz raporlar hazirlanmamıstir hazır olmayan raporları çıkmayan ve görüşülmesi için diretilen gündem maddelerini oylamayacağiz CHP grubu bu nedenle meclis toplantısıni tet edecek" dedi. Pehlivan'ın konusmasının ardından CHP İl Genel Meclisi üyeleri meclis salonunu terk etti.

SİYASİ ŞOV YAPIYORLAR

CHP'li İl Genel Meclisi üyelerinin meclis toplantısını terk etmesinin ardindan konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder " Yasaların bana verdigi yetkiyi kullanarak, uzun bir süre önce incelemeleri yapılan hatta bazı maddelerin iki kere incelendigini bildigimiz ama her nedense rapirları yazılmayan maddeleri gündeme aldım.Unutulmamalıdır ki burada siyaset olmaz İl Genel Meclisi vatandasa hizmet yeridir. Bu madeler arasında uzun süreden bu yana görüşülmeyi bekleyen maddeler var. Ben vatandaşlarin hizmet almasi ve dosyalarının görüşülmesi için bu maddeleri yasaların bana verdiği yetkiyi kullanarak gündeme aldım. Ancak CHP ' li arkadaşlar bu durumu siyasi şov' a çevirip meclisi terk ettiler. Bizim amacımız vatandaş' ın taleplerine en hızlı şekilde ve en dogru sekilde yanıt vermek. Biz bu maddeleri görüserek kararlarımızı alacağiz" dedi.Önder konusmasının ardından meclis toplantısına ara verdi.

SALT ÇOĞUNLUK OLMADIĞI İÇİN MECLİS TOPLANTISI ERTELENDİ

Çanakkale İl Genel Meclisinde CHP' li meclis üyelerinin meclis salonu terk etmesinin ardından verilen aradan sonra meclis ikinci oturumunu acan Meclis Başkani Nejat Önder salt çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile meclis toplantısının yarın (Cumartesi) yarın saat 10.00 ' da toplanmak üzere meclis toplantisını kapattı. Yarın yapılacak olan meclis toplantısının yapılması ve karar alınabilmesi için salt çoğunluğun dörtte biri kadar meclis üyesinın toplantıya katılması yeterli olacak.

Etiketler: 
CHP' Lİ İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ MECLİS SALONUNU TERK ETTİ