Çanakkale Web Haber

BARAJA DÜŞEN ARAÇ’IN YERİ TESPİT EDİLDİ

  • BARAJA DÜŞEN ARAÇ’IN YERİ TESPİT EDİLDİ
Gündem
29 Ocak 2021

BARAJA DÜŞEN ARAÇ’IN YERİ TESPİT EDİLDİ

Aracı Ayvacık Baraj sularına  kapılan araç arama çalışmalarının 3. Gününde jandarma sualtı kurtarma ekipleri tarafından tespit edildi. Kayıp Mürsel Meracıoğlu’nu arama çalışmaları devam ediyor.

AYVACIK BARAJINDAN ACI HABERİ GELMİŞTİ

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde korkunç bir olay meydana gelmiş. Ayvacık İlçe merkezinden, çalıştıkları Kırca köyündeki Rüzgar Enerji Santrali'ne giden Filiz Soydoğan Çiçek ve Mürsel Meracıoğlu’nun içinde bulunduğu otomobil  dün saat 07.30 civarlarında Ayvacık Barajı yanındaki toprak yoldan geçerken kayarak suya kapılmıştı. Araçlarının suya kapılmasının hemen ardından araç içerisinden 112 Acil Çağrı merkezine telefon ederek yardım isteyen 2 kişi kayboldu. Araç ile birlikte kaybolan 2 kişi için arama çalışmaları başlatılmıştı. İhbar üzerine bölgeye giden Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekibindeki 2 asker, baraj suyu içinde ışıkları yanan bir araç gördüğünü söylemişti. Bu bilgi doğrultusunda bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edilmiş, Yardım talebinde bulunan kişinin telefonun son olarak baraj yanından geçen ve sular altında kalan toprak yolda sinyal verdiği belirlenmişti. Dalgıçlar, baraj suyunda arama yaparken, AFAD' a ait bir zodyak bot da çalışmalara katılmıştı. Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik de arama kurtarma çalışmalarını bizzat yönetti. Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Ayvacık Barajı'na bir aracın düştü ihbarı yapılması üzerine bölgede başlatılan çalışmaları olay yerine gelerek incelemişti. Olay yerine giden Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ ta yapılan arama çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgi almıştı. Arama çalışmaları hava kararana kadar devam etmiş. Havanın aydınlanması ile birlikte  bu sabah saatlerinde ise arama çalışmalarına yeniden başlamıştı.

FİLİZ SOYDOĞAN’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILMIŞTI

Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlükleri'nin su altı ve AFAD ekipleri, barajda arama yapmaya başladı. Arama Çalışmalarda üç boyutlu su altı görüntüleme cihazı kullanıldı. Bölgede yapılan aramalarda kısa süre önce kayıp olan 2 kişiden Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedenine ulaşılmıştı. Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedeni ailesi ve akrabalarının gözyaşlarıyla sudan çıkarılmıştı. Çiçek’in ailesinin feryatları yürekleri dağlamıştı. Öte yandan kayıp olan Mürsel Meracıoğlu’nun aranmasına devam edilmiş ancak Perşembe günü hava kararana kadar yapılan çalışmalarda Mürsel Meracıoğlu’ na ulaşılamamaştı.

BARAJA DÜŞEN ARAÇ’IN YERİ TESPİT EDİLDİ

Çanakkale'de suya kapılan Mürsel Mercalıoğlu için olayın 3. Günü olan Cuma günü arama çalışmaları tekrar başladı. Bu sabah 9.30’dabaşlayan çalışmalarda bölgeye gelen Çanakkale Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlükleri'nin su altı ve AFAD ekipleri, barajda arama yapmaya devam etti. Arama çalışmalarına Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı komando timleri de karadan destek verdi. Aramalar sırasında Ayvacık Barajında kaybolan araç  jandarma sualtı kurtarma ekipleri tarafından tespit edildi.

 

Etiketler: 
BARAJA DÜŞEN ARAÇ’IN YERİ TESPİT EDİLDİ