Çanakkale Web Haber

AYVACIK’ TAN ACI HABER GELDİ

  • AYVACIK’ TAN ACI HABER GELDİ
Gündem
28 Ocak 2021

AYVACIK’ TAN ACI HABER GELDİ

Aracı Ayvacık Barajına kapılan Filiz Soydoğan Çiçek’ ın cesedine ulaşıldı. Kayıp Mürsel Meracıoğlu’nu arama çalışmaları devam ediyor.

SOYDOĞAN’IN AİLESİ VE YAKINLARI ACI HABERİ ALDI

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde korkunç bir olay meydana gelmiş. Ayvacık İlçe merkezinden, çalıştıkları Kırca köyündeki Rüzgar Enerji Santrali'ne giden Filiz Soydoğan Çiçek ve Mürsel Meracıoğlu’nun içinde bulunduğu otomobil  dün saat 07.30 civarlarında Ayvacık Barajı yanındaki toprak yoldan geçerken kayarak suya kapılmıştı. Araçlarının suya kapılmasının hemen ardından araç içerisinden 112 Acil Çağrı merkezine telefon ederek yardım isteyen 2 kişi kayboldu. Araç ile birlikte kaybolan 2 kişi için arama çalışmaları başlatılmıştı. İhbar üzerine bölgeye giden Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ekibindeki 2 asker, baraj suyu içinde ışıkları yanan bir araç gördüğünü söylemişti. Bu bilgi doğrultusunda bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri sevk edilmiş, Yardım talebinde bulunan kişinin telefonun son olarak baraj yanından geçen ve sular altında kalan toprak yolda sinyal verdiği belirlenmişti. Dalgıçlar, baraj suyunda arama yaparken, AFAD' a ait bir zodyak bot da çalışmalara katılmıştı. Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik de arama kurtarma çalışmalarını bizzat yönetti. Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Ayvacık Barajı'na bir aracın düştü ihbarı yapılması üzerine bölgede başlatılan çalışmaları olay yerine gelerek incelemişti. Olay yerine giden Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ ta yapılan arama çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgi almıştı. Arama çalışmaları hava kararana kadar devam etmiş. Havanın aydınlanması ile birlikte  bu sabah saatlerinde ise arama çalışmalarına yeniden başlamıştı.

FİLİZ SOYDOĞAN’IN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI, UMUTLAR TÜKENDİ

Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlükleri'nin su altı ve AFAD ekipleri, barajda arama yapmaya başladı. Arama Çalışmalarda üç boyutlu su altı görüntüleme cihazı kullanıldı. Bölgede yapılan aramalarda kısa süre önce kayıp olan 2 kişiden Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedenine ulaşıldı. Filiz Soydoğan Çiçek’in cansız bedeni ailesi ve akrabalarının gözyaşlarıyla sudan çıkarıldı. Çiçek’in ailesinin feryatları yürekleri dağladı. Öte yandan kayıp olan Mürsel Meracıoğlu’nun aranmasına devam edilirken Meracıoğlunun’ da hayatını kaybettiğine kesin gözü ile bakılıyor.

 

Etiketler: 
AYVACIK’ TAN ACI HABER GELDİ
Filiz Soydoğan Çiçek
Mürsel Meracıoğlu