https://www.cetdizayn.com/
Çanakkale Web Haber

AYDIN“ SOSYAL MESAFE KORUNARAK YAPILAN YÜZ YÜZE ÖZEL DERSLER BAŞARIYA GÖTÜRÜYOR”

  • AYDIN“ SOSYAL MESAFE KORUNARAK YAPILAN YÜZ YÜZE ÖZEL DERSLER BAŞARIYA GÖTÜRÜYOR”
Gündem
14 Ekim 2020

AYDIN“ SOSYAL MESAFE KORUNARAK YAPILAN YÜZ YÜZE ÖZEL DERSLER BAŞARIYA GÖTÜRÜYOR”

Coronavirüs sürecinde Sağlık Bakanlığı’ nın da tavsiyesi ile okullarda eğitimi ara verilmiş ve verilen arada da öğrencilerin uzaktan eğitim sistemi ile eğitimlerine devam etmişti. Ancak uzaktan eğitim sisteminde eğitim gören öğrenci sayısının düşük olması öğrencilerin ders konularından da uzak kalmalarına neden oldu. Uzaktan eğitim konusuna alışamayan öğrenciler bir çok kez online yapılan uzaktan eğitimlere de katılamadılar yada katılmadılar. Uzaktan eğitime yapılan öğrenci girişlerine de bakıldığında öğrencilerin online uzaktan eğitimi benimsemedikleri ve online yapılan derslere sürekli katılmadıkları da gözler önüne serildi. Online uzaktan eğitim verilen sistemde aynı anda online derslere katılan çok sayıda öğrencinin olması hem derslerin yapılmasını hem de öğretmenlerin ders vermelerini güçleştirdi. Özet olarak öğrenciler özelliklede Liselere Giriş Sınavına ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ na hazırlanan öğrencilerin derslerinde yüz yüze eğitim yapılamaması nedeni ile geri kaldılar.

YÜZ YÜZE EĞİTİMLERİN ÖĞRENCİYE ÖZEL YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİ

Öğrencilerin çok uzun süre okuldan ve dolayısı ile yüz yüze yapılan eğitimden uzak kaldıklarını, öğrencilerde eğitime verilen aranın sanki tatilmiş gibi algılandığını belirten Akademik Oda Çanakkale Kurucu Ortağı Muhammet Aydın “ Öğrenciler Coronavirüs sürecinde çok uzun süre yüz yüze eğitim sisteminden uzak kalmaları ders yapmalarını ve ders çalışmalarını da olumsuz etkiledi. Uzaktan eğitimde imkanı olmayan öğrenciler için bir şey söylenemez, ama bir çok imkanı olan öğrencide veli denetiminden uzak kaldıkları için uzaktan eğitimlere katılmadılar. Online eğitime katılan öğrencilerde eğitim almakta zorlandı. Dolayısı ile öğrencilerin eğitimlerinde bir geri kalma söz konusu oldu. Biz Akademik Oda Çanakkale olarak bu açığı kapatabileceğimiz bir eğitim veriyoruz. Coronavirüs tedbirlerine de uyarak öğrencilerimize yüz yüze ve bire bir özel ders vererek geri kaldıkları ders konularını çok daha hızlı bir şekilde işleyebiliyoruz. Öğrenci bire bir yüz yüze eğitimde hem tekrar ders ve eğitim disiplinine giriyor hem de eksik ve geri kaldığı konuları hızlı ve düzenli bir şekilde işleyebiliyorlar. Böylelikle öğrenciler Coronavirüs nedeni ile alamadıkları eğitimi birebir yapılan özel sınıflarda alma imkanına kavuşuyor. Tabii burada amaç öğrenciler için çok değerli olan eğitimin geri kaldıkları bölümü tekrar geri kazanmaları ve girecekleri Liselere Giriş Sınavına ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarında başarılı olmalarını sağlamak. Bunun için Akademik Oda Çanakkale olarak tecrübeli ve uzman kadromuzla bu öğrencilerimize yüz yüze eğitim vererek onları bu zorlu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz bu onların eğitimi ve geleceği açısından çok önemli. Özel sınıflardaki yüz yüze eğitimler öğrencinin eksik kaldığı yada zayıf olduğu konulara ağırlık verildiği için öğrenci açısından çok önemlidir. Eğitimdeki eksikliklerini yüz yüze özel eğitim ile gideren öğrenciler sınavlarda çok daha fazla başarını oluyorlar” dedi.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINAVLARI İÇİN ÖĞRENCİLERE ÖZEL EĞİTİM VERİYORUZ

Üniversiteye hazırlık yapak öğrencilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Akademik Oda Çanakkale Kurucu ortağı Muhammet Aydın “Çanakkale Akademik Oda’ da Yüksek öğretim sınavlarına hazırlanan adaylara da yüz yüze özel ders veriliyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı. Sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi( TYT)’ye ve yükseköğretim giriş sınavının ikincisi olan aynı zamanda Üniversite sınavına giren öğrencilerin kendi alanlarındaki alan başarısını ölçmek için yapılan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavlarına hazırlık yapan öğrenciler içinde kurumumuzda alanında uzman olan kadrolarımızla bu yüz yüze özel dersleri de veriyoruz. Ayrıca tüm Akademik Oda Çanakkale öğrencilerine bu zorlu sınav süreci öncesinde ve sınava hazırlık sürecinde eğitim koçluğu desteği de veriyoruz.” dedi.

AKADEMİK ODA KPSS’DE ÖNEMLİ BAŞARILARA SAHİP

Akademik Oda’ nın özellikle KPSS’ ye hazırlık konusunda çok iddialı olduğunun da altını çizen Aydın “LGS ve YKS’ ya hazırlanan öğrencilerin yanı sıra KPSS’ ye hazırlanan adaylar içinde eğitimlerimiz var. Özellikle KPSS konusunda Akademik Oda çok önemli başarılara sahip ve KPSS konusunda oldukça da iddialı. Başarılı olmamızın da tabi ki nedenleri var başarılar asla tesadüf değildir. Adayların KPSS’ ye hazırlayan  bu kategoride tanınmış birbirinden başarılı hocalarla çalışıyoruz. Başarımızın sırrı da aslında bu. KPSS’ de, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği gibi alanların yanı sıra Eğitim Bilimleri ve Genel Kültür Genel Yetenek hizmetleri de sunuyoruz ve bu sınavları öğrencilerimiz için kolaylaştırıyoruz. Tecrübeyi uzman kadroyla bir araya getirip birkaç yıl içerisinde Türkiye’deki eğitim kurumları arasında söz sahibi olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Etiketler: 
akademik oda çanakkale
Akademik Oda Çanakkale Kurucu Ortağı Muhammet Aydın